Naša aktívna účasť na Hack Košice

<Zadajte anotáciu>

"T-Systems Slovakia bolo počas posledného marcového víkendu zlatým partnerom hackhatonu Hack Košice, ktorý sa konal v Kulturparku.

Hackathon je 24-hodinová akcia pre mladých programátorov či grafikov. Počas tohto podujatia sa mali možnosť študenti stretnúť v malých tímoch, aby sa podelili o svoje nápady a vybudovali niečo nové a vzrušujúce, spolu s celým radom rovnako zmýšľajúcich ľudí.

 Áno, samozrejme môžeme nájsť mnoho ďalších definícií, ale páči sa mi táto. Nápad Hack Košice vznikol v hlavách šikovných mladých ľudí, ktorí sa narodili v Košiciach, ale študovali alebo ešte študujú na zahraničných univerzitách.

Ale ako vzniklo partnerstvo s T-Systems Slovakia?  Ádám Urbán  (člen organizačného tímu Hack Košice) sa stretol s Danielom Giebelom a Jurajom Girmanom v Londýne a po niekoľkých následných mailoch sa potvrdila vzájomná spolupráca. Ako Zlatý partner podujatia Hack Košice sme mali možnosť mať aj vlastnú súťažnú kategóriu a po náročnej diskusii sme sa zhodli, že to bude “Prekladateľská výzva”.

Bol som naozaj veľmi prekvapený aké množstvo kreativity sa nachádza v týchto mladých ľudoch. Niektorí sa snažili priamo integrovať riešenie pre WebEx, ďalší sa snažili vytvoriť univerzálnejšie riešenia. Samozrejme, že nevytvárali nové API prekladu ani reč do textového rozhrania API, používali rozhrania API služby Google Cloud Speech-to-text a služby Google Cloud Translation API. Ukázalo nám to tiež, ako by sme mohli tieto technológie využívať.

Ako T-Systems Slovakia máme bohaté skúsenosti s organizovaním hackathonov a preto môžeme skonštatovať, že Hack Košice bolo podujatie na veľmi vysokej profesionálnej úrovni.

Aj tento hackathon nás v mnohom inšpiroval a tešíme sa na ďalšie IT podujatia, ktoré obohatia našu spoločnosť aj región.

Všeobecné informácie:

Hack Košice 30. - 31. marec 2019

166 účastníkov

43 projektov

10 víťazov v rôznych kategóriách

16 krajín - Bielorusko, Srbsko, Maďarsko, Slovensko, Rusko, Nemecko, Poľsko, Česko, Slovinsko, Spojené kráľovstvo, Ukrajina, Francúzsko, Fínsko, Holandsko, Česká republika, Írsko

61% nováčikov, ktorí sa hackathonu zúčastnili prvý krát

Autor: Michal Kovacik