
Daniel Peťovský
Pozícia: Cloud Architect na oddelení Public Cloud Managed Services
Ambasádor Public Cloud Platforms

„Cloud je presný protiklad minulých riešení. Dnes si zákazník nepotrebuje kupovať žiadny hardvér, ktorého kúpou by negatívne ovplyvnil svoj rozpočet. Najväčším prínosom cloudu je flexibilita, inovácie a šetrenie nákladov. Človek, ktorý pracuje v cloude, nesmie byť zaškatuľkovaný a musí byť flexibilný, pracuje totiž s vedomosťami z rôznych IT oblastí – OS platformy, security, siete, databázy. A najmä by jeho práca mala byť aj jeho koníčkom.”
Daniel Peťovský začal svoju kariéru v DT ITSO SK v roku 2006 na part-time job. Po ukončení štúdia na Strojníckej fakulte TUKE nastúpil na oddelenie aplikačnej podpory. Bol súčasťou tímu, ktorý zakladal duálne vzdelávanie v spoločnosti podľa nemeckého modelu. Zo spoločnosti odišiel v roku 2015, no spoluprácu nanovo nadviazal začiatkom roka 2019 pre inovatívne smerovanie DT ITSO SK v oblasti cloudu. Svoj voľný čas trávi bicyklovaním, turistikou a na chalupe.
Mediálne výstupy
Matúš Bankovič
Pozícia: Senior Solution Designer
Ambasádor Unified Communication and Collaboration Cloud Competence Center – UC5 (NFON, BroadCloud, WebexCalling - cloud voice solutions)

„Unified communication predstavuje sadu nástrojov ktoré pomáhajú ľuďom efektívnejšie spolupracovať. Najväčším benefitom pre zákazníkov je dynamickosť a flexibilita pri implementovaní požiadaviek. Prínosom je aj self-service, kde má zákazník možnosť pre dané cloud voice platformy sám konfigurovať parametre.”
Matúš Bankovič je s DT ITSO SK spätý od roku 2009. Po návrate z Veľkej Británie sa prihlásil na pozíciu, ktorá zahŕňala 4-mesačnú IT farmu. Pôsobil na technických aj netechnických pozíciach, viackrát dlhodobejšie pracoval v zahraničí. Je skvelým príkladom, že človek zanietený pre IT, s otvorenou mysľou a chuťou vzdelávať sa má priestor na kariérny aj osobnostný rast. V súčasnosti si Matúš zvyká na nový work-life balance, ktorý do jeho života priniesla dcérka.
Katarína Puzderová
Pozícia: Process expert (Global Delivery Excellence)
Ambasádor Customer Care - highest procedural solution for customer incident

„V našom tíme riešime globálne najkritickejšie incidenty, teda neplánované výpadky služieb našich zákazníkov. Ja som tzv. red phone, ktorý sa často prirovnáva k hasičom. Ide o návalovú, stresujúcu prácu, jej prioritou je vyriešiť incident v čo najkratšom možnom čase, aby zákazník nepocítil dlhodobý výpadok služieb. Je to dôležitá súčasť IT, keďže incidenty sa stávajú stále - či už chybou v systéme alebo ľudským pochybením.”
Katarína Puzderová sa k incident managementu dostala v roku 2017, v spoločnosti začínala na 12-hodinových službách. V súčasnosti figuruje ako zástupca tímlídra a Process Expert. Svoju kariéru v IT rozvíja aj bez technického vzdelania - Katarína študovala anglický jazyk a anglofónne kultúry. Dnes si na operatívnej práci v DT ITSO SK cení nevyspytateľnosť a rozmanitosť každého pracovného dňa. V súkromí si najviac oddýchne pri varení, čítaní a ako bývalá profesionálna plavkyňa si počas pekného počasia rada aj zapláva.
Mediálne výstupy
„Intraselect spája produkty, postavené na platforme MPLS - multiprotocol label switching. Pre zákazníka predstavuje modernizáciu a využite Internet of Things na prepájanie sa. Našou úlohou je zabezpečiť to, aby boli ľudia prepojení, mohli spolu komunikovať, samozrejme, vysokou rýchlosťou a kvalitne. Pre tieto ciele vytvárame riešenia celej infraštruktúry, modernizujeme. Základom pre prácu je preto chuť pracovať na sebe a nestagnovať.”
Matúš Adamov nastúpil do spoločnosti v roku 2017 na pozíciu Junior Project Managera, odkiaľ sa prepracoval na Solution Designera, ktorý sa už priamo podieľa na návrhu riešení pre zákazníka. Predtým pracoval dlhú dobu v automotive odvetví a má skúsenosti aj z televíznej produkcie. Jeho veľkou vášňou je fotografovanie - krajiniek, zátiší či prírody.
Mediálne výstupy
„Pojem Big Data je buzzword – označuje všetky technológie, ktoré zahŕňajú spracovanie veľkého množstva dát. Navrhujeme a vytvárame riešenia, v ktorých sa dáta z rôznych zdrojov akumulujú a následne spracovávajú a vyhodnocujú. Na druhej strane, v oblasti Edge Computing navrhujeme a spracovávame riešenia, ktoré umožňujú beh aplikácií priamo tam, kde sa dáta generujú, a to z dôvodov potreby aplikácií, ako je nízka odozva, vysoké nároky na sieť, bezpečnosť a v neposlednom rade cena.”
Silvin Galus sa dostal k IT na vysokej škole vďaka priateľom. Do DT ITSO SK nastúpil v roku 2015 na pozíciu tímlídra middleware tímu a už od svojho nástupu pomáhal rozbiehať popri iných tímoch Big Data oblasť, čomu venoval 5 rokov. V súčasnosti popri Big Data buduje tím Edge Computing kde sa lokálne pokrýva okrem architektúry aj produkt a pre-sales, čo znamená hľadanie a realizáciu príležitostí na zákazníckom trhu. Okrem iných záľub sa už 25 rokov venuje nohejbalu na reprezentačnej úrovni, aj preto je preňho individuálny aj skupinový šport dobrým relaxom.
Mediálne výstupy
„Cloud je moderný prístup k výpočtovým prostriedkom, ktorý ponúka flexibilitu a elasticitu. Výhodou public cloudu je väčšia škálovateľnosť aj rýchlosť - v prípade potreby viem nový server využívať takmer okamžite, alebo viem využiť manažované, prípadne serverless služby. Rýchlosť spočíva aj v tom, ako rýchlo vedia firmy pomocou cloudu uviesť na trh nový produkt - time to market, respektíve priniesť pridanú hodnotu pre zákazníka - time to value.”
Karol Havrillay vyštudoval aplikovanú informatiku na TUKE, po štúdiu si vyskúšal prácu vo viacerých IT firmách v Košiciach. Cloudu sa začal venovať vo voľnom čase, príležitosť pracovať v tejto sfére mu priniesla DT ITSO SK v roku 2018. Popri bicyklovaní venuje všetok svoj voľný čas rodine a predovšetkým malej dcérke.
Mediálne výstupy
„Automatizácia prináša riešenia pre veľké množstvo manuálnych úkonov, eliminuje repetitívnu činnosť a zároveň zvyšuje kvalitu dodávaného produktu, pretože ňou dokážeme odbúrať tzv. human error. Implementáciou DevOps praktík dosiahneme moderný spôsob vývoja softvéru, ktorý už ráta s automatizáciou, so zdieľanou zodpovednosťou, nastavením rôznych metrík o businesse, aplikácii alebo infraštruktúre, zjednodušuje nasadenie updateov a zároveň umožňuje efektívnu obnovu systémov.”
Csaba Garay vyštudoval aplikovanú informatiku na TUKE, po škole pracoval v outsourcingovej firme pre Nokiu. Do DT ITSO SK nastúpil v roku 2012 na pozíciu Junior Application Administrator. DevOps-om a automatizáciou sa zaoberá od roku 2017, popri práci architekta vedie menší tím podporujúci inovácie. Svoj voľný čas venuje rodine a predovšetkým malej dcérke. Už teraz sa s ňou snaží skladať stavebnicu Lego.
Mediálne výstupy
„Machine learning či umelá inteligencia - ide o jednu z najatraktívnejších oblastí IT. Je to taká technicko-vedecká práca, vďaka ktorej počítač učíme robiť rozhodnutia a predikovať vývoj rôznych situácií. Človek pre túto sféru potrebuje logické a abstraktné myslenie, chuť ísť do hĺbky a učiť sa nové veci. A nie, umelá inteligencia nás všetkých nezabije.”
Tomáš Koctúr začal s DT ITSO SK spolupracovať ešte počas štúdia na TUKE, odbor telekomunikácie, vo firme je od roku 2018. Po doktoráte v oblasti automatického rozpoznávania reči sa stal súčasťou vznikajúceho tímu v DT ITSO SK, ktorý sa venuje machine learningu. Zároveň sa angažuje v osvete verejnosti o umelej inteligencii aj v súvislosti etickosti. Svoj voľný čas využíva na profesionálny šport – hrá squash v 2. slovenskej lige.
Mediálne výstupy
„SAP Solutions predstavuje poskytovanie riešení pre zákazníka. Jedno z najdynamickejšie sa vyvíjajúcich riešení je databáza SAP Hana spoločne s platformou S/4HANA , kde vidím veľký pokrok v architektúre, ktorá dosahuje niekoľkonásobne vyššiu rýchlosť spracovania dát. Človek pre prácu v tejto sfére potrebuje všeobecný prehľad v sieťach aj operačných systémoch a chuť vzdelávať sa - nikto nebol lepší len z toho, že sedel 8 hodín v práci.”
Matúš Horbaj vyštudoval priemyselnú informatizáciu na TUKE. V DT ITSO SK začínal v roku 2012 na najnižšej juniorskej pozícii a o SAP-e mal skôr teoretické poznatky. Dnes zastáva 2. najvyššiu funkciu v rámci štruktúry DT ITSO SK vo svojej sfére. Po škole začínal v úplne inej sfére - pracoval v rádiu na pozícii kreatívca. Dnes vníma svoju prácu ako hobby, v ktorom sa rozvíja aj vo voľnom čase.
„Dobre navrhnutá IT architektúra zabezpečí flexibilné, bezpečné a finančne nenáročné narábanie s dátami. Úlohou architekta je okrem iného navrhnúť komplexné technické riešenie aj to, ako bude vyvíjaný produkt v enterprise prostredí komunikovať s ďalšími systémami, preto potrebuje mať široký prehľad, množstvo kontaktov a chuť objavovať. Budúcnosť architektúry je v cloude, ktorý má flexibilitu, bezpečnosť a finančnú nenáročnosť vo svojej DNA.”
Michal Vanický študoval na TUKE, odbor umelá inteligencia. V DT ITSO SK je od roku 2009, do spoločnosti nastúpil ešte ako študent. Necelý rok si vyskúšal aj prácu v inej firme, no v roku 2012 sa vrátil a pokračoval v oblasti SAP. V roku 2016 sa začal zaoberať softvér solution designom. Je súčasťou medzinárodného tímu architektov v rámci koncernu. Vo voľnom čase rád hrá, ale nie počítačové hry - Michal hrá na elektrickej gitare, komponuje vlastnú hudbu a objavuje možnosti IT sveta. Alebo sa snaží presvedčiť deti, aby ho počúvali. :)
Mediálne výstupy
„Service Delivery Manager je dôležitá rola v IT predovšetkým v smere k zákazníkovi. Človek musí vedieť manažovať komplexné úlohy a pracovať s ľuďmi, mať technický background a ponúkať riešenia. Proklientský prístup, motivácia a chuť niečo dokázať sú základom. Význam SAP-u každý chápe, hľadajú sa čo najkvalitnejšie riešenia za adekvátnu cenu. SDM zodpovedá za zákazníka, tím aj plnenie záväzkov a financie.”
Ivan Bača je v DT ITSO SK od vzniku spoločnosti v roku 2006, nastúpil ako zamestnanec č. 24. Počas štúdia priemyselného inžinierstva na TUKE získaval pracovné skúsenosti v IT. Do DT ITSO SK nastúpil ako SAP Administrátor, vypracoval sa na architekta (consultant) a od roku 2013 zmenil poziciu na SDM. Psychickú hygienu si popri dvoch deťoch užíva najmä pri hernej konzole, kde naozaj vypne a nepremýšľa nad ničím iným.
Martina Schusterová
Pozícia: | Head of Education and Development Centre |
Ambasádor Education & Development

„Vzdelávanie a rozvoj znamená posun človeka dopredu. Potreba rozvoja jednotlivca aj spoločnosti bez celoživotného vzdelávania nie je možná. Vzdelávanie a rozvoj je jednou z najdôležitejších investícií, ktoré sa zároveň najťažšie merajú. Človek musí svojmu rozvoju venovať čas, aby sa posúval vpred a jeho práca získavala vyššiu pridanú hodnotu.”
Martina Schusterová je súčasťou DT ITSO SK od roku 2007. Začínala ako HR Business Partner, odkiaľ prešla na oddelenie vzdelávania, ktoré dnes vedie. Počas štúdia na TUKE absolvovala aj pedagogické minimum, čo spustilo záujem o vzdelávanie druhých. Pracovala na budovaní interného trénerstva a programe You can GURU, implementácii vzdelávacích portálov, programov či rozvoja lídrov. Od roku 2018 vedie aj duálne vzdelávanie. Čas strávený v prírode, poznávať flóru a porozumieť jej nárokom a potrebám je jej ideálny work-life balance.
Mediálne výstupy
„Svet sa rýchlo mení a my na to potrebujeme reagovať. Agile je v prvom rade mindset - nastavenie mysle na zmeny a ich vnímanie ako príležitostí. Trend je jednoznačný, IT smeruje k agilite, od vývoja produktu až k riadeniu firmy. Agile si zakladá na ľuďoch, fungujúcom produkte, prozákazníckej orientácii a reakcii na zmeny. Sú to procesy, nástroje a metódy, ktorých základom je správny mindset. Ak si poviem, že som 100 % agilný, tak nie som, keďže agilita sa vyvíja a vždy sa máme čo učiť.”
Lukáš Sendrei pôsobí v DT ITSO SK od roku 2018. Nastúpil ako projektový manažér, no čoskoro sa začal venovať agile a transformácii firmy pomocou agilných metód. On sám sa k agile dostal do kontaktu vďaka práci Scrum Mastera v Los Angeles po štúdiu telekomunikácií na TUKE. Jeho najväčším hobby sú dvaja synovia a včelárstvo. Ak je priestor, vyhľadáva hory a najmä Vysoké Tatry či športové aktivity.
Mediálne výstupy
„Niekto hranie hier považuje len za zábavu, iní v tom vidí aj ďalší zmysel - čo všetko sa pri hraní hier, v zdravej miere, rozvíja. Závisí od typu hry, čo vie človeku dať a v čom ho vie trénovať, za zmienku stojí strategické či logické myslenie, reflexy a rýchle jednanie, komunikácia v cudzom jazyku, leadership alebo samotné získavanie informácií už pri inštalovaní hry.”
David Čižmárik je vyštudovaný stavbár, počas školy bol súčasťou PC klubu a organizoval herné eventy. Po pozícii Event Executive Managera prišiel čas na zmenu - od roku 2016 je súčasťou DT ITSO SK, začínal na oddelení monitoringu. Je súčasťou organizačného tímu herných turnajov aj hackathonov. Najväčší relax sú pre Davida hry - Dota2, Lineage2 a World of Warcraft, vo voľnom čase je aj hlásateľom na futbale či rozhodcom mimo ľadu.
Mediálne výstupy
„Customer Success Manager je jednou z kľúčových pozícií, ktorú ako firma dodávame zákazníkovi. V tejto pozícii je dôležitá komunikácia - musí byť efektívna, aby zaručovala spokojnosť na oboch stranách podľa predstáv a očakávaní. Potrebné je aj budovať transparentné vzťahy založené na dôvere, aby bolo možné odkomunikovať akýkoľvek podnet.”
Viktória Lukašek nastúpila do DT ITSO SK v roku 2012 po predchádzajúcich skúsenostiach na globálnych pozíciách. Vyštudovala filozofiu na UPJŠ a svoju kariéru v IT našla aj vďaka bratovi, začínala na monitoringu. K manažérskym rolám ju láka zodpovednosť a komunikácia priamo so zákazníkom. Svoj voľný čas rada trávi vonku, dlhými prechádzkami s energickým psíkom.
Mediálne výstupy
„Supermarket či ropná spoločnosť - celá firma, jej personálne, logistické či predajné oddelenie je zastrešené, riadené a kontrolované SAP riešením. SAP Operations sa stará o to, aby toto komplexné riešenie fungovalo pre zákazníka nepretržite, čo najlepšie a najrýchlejšie. Vďaka monitoringu, pravidelným aktualizáciám, vylepšeniam až po architektonický návrh riešenia to SAP Operations dokáže. A keďže sa SAP neustále vyvíja a rozširuje, človek s ním dokáže napredovať so správnym postojom a chuťou učiť sa.”
Roman Kušnírik po štúdiu na TUKE a prvých pracovných skúsenostiach nastúpil v roku 2006 do DT ITSO SK. Nasledoval kariérnu cestu na SAP-e, až sa dostal na pozíciu konzultanta a architekta, ktoré ho bavia komplexnosťou a nasadením. Všetok voľný čas venuje svojej rodine, no nájde si čas aj na sledovanie technologických trendov a noviniek či vývoj vlastných riešení pre smartfón.
„Data science a AI je dôležitá téma nielen pre IT sféru. Je to veľká príležitosť pre rôzne sektory priemyslu, ako posunúť veci vpred. Ak máme k dispozícii dáta, prostredníctvom AI vieme podporiť automatizáciu, odbremeniť sa od repetitívnych činností a hlavne nájsť v dátach pridanú hodnotu, ktorú človek nemusí a priori vidieť. Aj preto verím, že AI do budúcna prinesie viac zaujímavej práce, avšak bude potrebné zapojiť pripravených ľudí z oblasti vývoja a aplikácie samotnej AI.”
Vladimír Bánoci študoval na TUKE, odbor telekomunikácie, rok študoval v zahraničí a po návrate si dokončil doktorát, kde začal aplikovať machine learning. V zahraničí pracoval pre telekomunikačné spoločnosti a po návrate na Slovensko hľadal prácu v oblasti machine learning a AI, ktorú v roku 2018 našiel v DT ITSO SK. Voľný čas rád trávi v prírode, na bicykli či v bazéne.
„Siete sú oblasťou IT, ktorá je pre mňa systematickejšia, hmatateľnejšia a zaujímavejšia ako programovanie. Softvérové riadenie sietí SD WAN prináša zjednodušenie konfigurácie, zvýšenie rýchlosti, optimalizáciou a prioritizáciou kritických aplikácií aj zvýšenie bezpečnosti. Je otázkou času, kedy väčšina zákazníkov prejde na SD WAN. Je to budúcnosť sietí, ktoré pre svoju komplexnosť potrebujú centralizovanú orchestráciu. Sieťar musí mať systematickosť, trpezlivosť a chuť riešiť komplexné problémy.”
Stanislav Trnik plánoval byť programátorom. Po štúdiu na TUKE, odbor výpočtová technika a informatika, presedlal na siete. Do DT ITSO SK nastúpil v roku 2008 ako jeden zo zakladajúcich členov vznikajúceho tímu Network Management. V súčasnosti sa podieľa na definovaní Juniper SD WAN produktu u pilotného zákazníka (Lufthansa) v rámci technického inžinieringu. Vo voľnom čase rád športuje v prírode, na bicykli alebo paddleboarde.
Mediálne výstupy
Lukáš Herůfek
Pozícia: | Global Product Manager for Customer Success Management Portfolio Unit Cloud Services |
Ambasádor Customer Success Management & SAP SDM

„Service Delivery Manager je primárnym kontaktom pre zákazníka, na ktorého sa obráti, je preňho tvárou firmy. V rámci svojej zodpovednosti má SDM na starosti všetky služby, ktoré zákazníkovi predávame. Musí dokonale poznať nielen SAP, ale aj ostatné riešenia, ktoré firma ponúka, a vedia byť efektívne pre zákazníka. V značnej miere je SDM o práci s ľuďmi, preto musí byť dobrý poslucháč a sčasti psychológ. Tiež zdatný vo sfére financií, leadership, ITIL a pod.“
Lukáš Herůfek študoval stavebný priemysel, po škole značnú časť života strávil vo Veľkej Británii, kde sa chcel hlavne zlepšiť v jazykoch. Získal manažérske zručnosti aj prax v oblasti služieb zákazníkom a automobilovom odvetví. Po návrate na Slovensko sa v roku 2013 stal súčasťou DT ITSO SK ako Lead Incident Manager. Po krátkom čase sa začal zaoberať service delivery. Voľný čas mu dostatočne vypĺňa dcérka, knihy, kultúrne podujatia a rôzne športy - tenis, futbal či beh.
„Naša spoločnosť poskytuje aj služby mimo IT sveta, respektíve na jeho prieniku, ako je napríklad oblasť Finance. Každá firma musí vytvárať zisk a čaro finančného sveta spočíva v tom, keď sa zo zisku stáva profit. To je pridaná hodnota finančného oddelenia. Našou prácou, ktorá zahŕňa controllling, reporting, order management, contract management, sa tak podieľame na tvorbe hodnoty firmy. Budúcnosť finance prinesie väčšiu automatizáciu a využívanie business intelligence (BI).”
Petra Bajusová je súčasťou DT ITSO SK od roku 2009. Začínala na oddelení kvality ako Six Sigma Black Belt, v roku 2015 prešla ako projektová manažérka na oddelenie BSC, kde sa venuje finance a controllingu. Svoj voľný čas trávi čítaním kníh a dlhými prechádzkami, v rámci ktorých navštevuje napríklad zrúcaniny hradov.
„Často si ani neuvedomujeme, že softvér - aplikáciu či webstránku - v akomkoľvek zariadení využívame každý deň. Cieľom software development je vyvíjať aplikácie, ktoré budú spĺňať požiadavky zákazníka, budú fungovať a jednoducho sa využívať. Je to špecifická práca vo virtuálnom prostredí s 0 a 1. Každá oblasť potrebuje digitalizovať a dopyt po softvéri sa bude zvyšovať. Zároveň sa treba o softvér starať - neustále ho transformovať, aby reflektoval zmeny a trendy v technológiách. Príkladom je transformácia do cloudu, ktorý software developmentu ponúka stabilnejšie a bezpečnejšie prostredie s jednoduchou údržbou.”
Peter Szeles je súčasťou DT ITSO SK od roku 2019, vyštudoval informatiku na TUKE. V rámci software developmentu ho najviac baví vývoj frontendu, ktorému sa prioritne venuje od svojho nástupu do DT ITSO SK. V minulosti sa venoval aj dátovej analytike či tvorbe webstránok. Má množstvo záujmov, ale málo času. Okrem práce sa venuje záhrade, synovi a najviac vie relaxovať pri hudbe. Baví ho aj astronómia, filozofia či repasovanie techniky - hardvérov, fotoaparátov aj mobilov.
Mediálne výstupy
„V rámci Software engineeringu sa zameriavame aj na Research&Development nových produktov. Za krátky čas dokážeme prísť s riešeniami, ktoré využívajú nové technológie a sprístupníme ich v rámci CSR aktivít pre naše okolie, kde dokážeme odhadnúť aj ich biznisový potenciál. Vďaka produktovej orientácii DT ITSO SK máme širokú škálu oblastí realizácie - zdravotníctvo, vzdelávanie či dátová analytika. Je to atraktívna práca s budúcnosťou, ktorá však nie je pre každého. Človek musí byť vytrvalý a neustále sa učiť. Pridanou hodnotou je, že produktom vyvinutým na Slovensku vieme uľahčiť život niekomu na opačnom konci planéty.”
Veronika Hudzíková sa k vývoju produktov dostala na Hackathone 2017 ako študentka informatiky. So spolužiakmi priniesli nápad na aplikáciu Sám v múzeu, ktorú s DT ITSO SK vyvinuli a uviedli na trh. V súčasnosti ako Application Developer vyvíja a zároveň koordinuje aktivity súvisiace s R&D. V roku 2021 sa dostala do rebríčka Forbes Slovensko 30pod30. Popri práci sa venuje aj vlastným inovatívnym projektom a rodine. Najlepšie si prečistí hlavu pri cestovaní.
Mediálne výstupy
“Software engineering je nevyhnutná súčasť IT, vďaka ktorej sme k našim zákazníkom čo najbližšie, keďže zhmotňujeme ich predstavy o produkte. Ja by som software engineering priblížil skladaniu Lego kociek s cieľom vyvinúť produkt s biznisovým potenciálom. Vývoj produktov je dôležitý pre transformáciu a napredovanie biznisu, preto je software engineering nevyhnutný. Pri vývoji využívame agilné metódy a pracujeme s množstvom technologií – je si z čoho vyberať.”
Michal Kováčik je súčasťou DT ITSO SK už od roku 2010. Oblasť Software developmentu je s ním spojená už od nástupu do spoločnosti, v ktorej začal ako Senior Software Engineer. Od vývoja prešiel až k vedeniu tímu v DT ITSO SK a je zodpovedný za riadenie partnerov, finančné výsledky, koučing, rozvoj zamestnancov, ich prijímanie a prideľovanie projektov. V práci ho poháňa zmena metodiky vývoja, ktorá by poskytovala aplikácie v modernej architektúre, v peknom dizajne s rýchlymi modelmi doručovania.
Mediálne výstupy
„Diverzita pre mňa znamená, že sa každý v práci cíti začlenený, bez ohľadu na zázemie a osobné preferencie. Nemyslím si, že by sa ktokoľvek mal cítiť v tíme vynechávaný alebo inak odmietnutý kvôli svojej rase, sexuálnej orientácii alebo náboženstvu. Prítomnosť kolegov z iného prostredia alebo s netradičným životným štýlom je pre spoločnosť a firmu prínosom. Z ich rôznorodých životných a pracovných skúseností sa môžeme poučiť a rásť. Snažím sa o to, aby sa každý zamestnanec cítil dobre tam, kde pracuje, bez odsudzovania a predsudkov.”
Naomi pochádza z Kanady a od roku 2019 je súčasťou Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia, kde zastáva pozíciu projektovej manažérky. Momentálne je zaradená do rôznorodých interných programov, v ktorých má na starosti predovšetkým agilné projekty. Vo svojej práci sa snaží o to, aby bola diverzita v spoločnosti samozrejmosťou a aby sa každý zamestnanec cítil ako plnohodnotný člen tímu.
Mediálne výstupy
„Častým mýtom je myšlienka, že stratégiu je potrebné dizajnovať na 5 či 10 rokov dopredu. To v IT, na rýchlo sa meniacom trhu, ani nie je realistické. Stratégia je len konkrétnejšia, akčnejšia podoba cieľa – pomáha nám, firme, sformulovať, prečo chceme robiť zvolené aktivity a kam sa chceme vďaka nim v strednodobej perspektíve dostať. Je ambiciózne načrtnúť stratégiu v IT z pohľadu technológií. Umením je predikovať a vhodne si zvoliť podmnožinu technológií, ktoré majú potenciál rásť, a následne sa zamerať na oblasť zručností a kompetencií našich pracovníkov, ktorých potrebujme vybaviť kompetenciami pre budúcnosť, ako prípravu na to, čo technologický trh prinesie.”
Martin Džbor je súčasťou DT ITSO SK od roku 2009. Po štúdiu na Fakulte elektrotechniky a informatiky TUKE absolvoval doktorandské štúdium vo Veľkej Británii, kde sa venoval projektom zameraným na sémantické a znalostné modelovanie. Z pozície projektového manažéra sa vypracoval vďaka globálnym projektom na pozíciu Head of Strategy Development & Innovation, ktorá vznikla okolo roku 2011. Martin postupne vytvoril portfólio iniciatív, ktoré začali tvarovať firemnú stratégiu a definoval aj obsahovú náplň pre strategický rozvoj. Aktívne vytvára a nadväzuje na partnerstvá a spolupráce DT ITSO SK v rámci regiónu i Slovenska, stál pri zrode firemného duálneho vzdelávania. Voľný čas venuje rodine, prácam v záhrade a okolo domu a cyklistike.