Aj by som sa prihlásil/a na duál, ale...

<Zadajte anotáciu>

Zvažuješ podať prihlášku na duálne vzdelávanie v spoločnosti T-Systems Slovakia, no máš pochybnosti? Stále je tam nejaké to ale, ktoré ti v tom bráni? Tento článok ťa presvedčí o tom, že tvoje obavy sú neopodstatnené.

 Prihlás sa na duál do 31. mája 2020 tu: www.t-systems.sk/dual

1. Ja a matematika nie sme najlepší kamoši

Tri... dva... jeden... Predmet matematika na duáli nie je. So žiadnymi integrálmi, deriváciami a maticami sa tu, našťastie, nestretneš. Samozrejme, počtom sa úplne nevyhneš. Budeš však počítať oveľa zaujímavejšie veci, ako napríklad koľko euríčok ti cinkne na účet za mesačnú prax.

2. Programovanie nie je nič pre mňa

T-Systems NIE je iba developerská firma. Veta „V Tčku sa iba programuje“ je mýtus. Je síce pravdou, že na duáli máš predmet programovanie, no preberáš len úplné základy, nič zložité. Nájde sa tu aj pár pozícií, kde je programovanie potrebné, no oveľa viac ich je takých, kde si poradíš aj bez neho.

3. Som žena

Gratulujem. Ja tiež. A moje pohlavie mi vôbec nebráni študovať to, čo chcem. Je načase navždy odstrániť mylnú mienku, že IT je iba pre chlapov. Na duáli študuje a v T-Systems pracuje mnoho šikovných žien, ktoré s IT nemajú žiaden problém.

4. Aby som získal/a dobre platenú prácu, potrebujem vysokoškolský titul

Aby si získal/a dobre platenú prácu, potrebuješ praktické skúsenosti, nejaké tie vedomosti a dávku motivácie. Mať titul je síce pekné, ale v IT sfére viac zaváži to, čo vieš.

5. Téčko je ako väzenie

Jasné, hneď po promóciách nasadia absolventom duálu putá a na nohy im pripevnia sledovacie zariadenie. A tak nás nonstop kontrolujú, až kým nám neskončí dvojročná pracovná zmluva. Tteraz uveďme veci na pravú mienku:  To, že po absolvovaní duálu podpíšeš s firmou kontrakt na 2 roky, neznamená že si väzeň. Si zamestnanec a súčasť firmy. Máš právo na home office, flexibilnú pracovnú dobu, obed, kávičku, dovolenku a máš rovnaké výhody ako ktorýkoľvek iný zamestnanec. Tiež môžeš pokojne meniť pracovné pozície, ak to uznáš za vhodné. A navyše získaš prax, ktorá je dnes potrebná všade a pomôže ti v ďalšej kariére.

6. Neviem, či to je pre mňa

K tomu ti poviem iba toľko: Ak neskúsiš, nikdy sa to nedozvieš. Ak zistíš, že si sa zmýlil a naozaj to nie je nič pre teba, môžeš štúdium bez ujmy na zdraví ukončiť.

Dúfam, že vďaka tomuto článku sa na duál pozrieš z iného pohľadu a rozhodneš sa prihlášku podať. Ak máš iné obavy a otázky, ktoré neboli spomenuté vyššie, pokojne nás kontaktuj.
Prihlás sa na duál do 31. mája 2020 tu: www.t-systems.sk/dual

Autor: Lucia Magočová, študentka duálu 2. roč.